Næste udsendelse: 01:50 Næste uges tv (G)

TV i dag

  • 06:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 06:10Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 07:30Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 08:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 08:10Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 09:30Folkemødet - Bornholm i EU (G)Debat om, hvor og hvordan Bornholm kan gøre mere brug af EU, og hvilke muligheder der er?
  • 10:00Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 10:3019.30Nyheder og sport (G)
  • 10:40Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 12:00Folkemødet - live rundtur med Sofie Andersen (G)
  • 14:30Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 14:58Vejret i aften
  • 15:00Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 15:30Kong Gulerod (G)Kong Gulerod tager til havefest Vi besøger havemarkedet i Hareløkkerne og snakker med forfatteren og haveguruen Claus Dalby, vi møder en dygtig plantenørd fra Ringsted og vi tager en snak med Lene fra Mamrelund ved Allinge. Vi besøger Ingrid i Rønne for at se hendes imponerende samling af pelargonier. Hjemme er vi klar til at høste de sukkerærter, vi såede i drivhuset i marts, og vi udplanter "meter-bønner" og så afprøver vi en varmetålende blomkålssort i drivhuset. Det lille drivhus bliver i år vært for meloner og agurk, og vi giver gode dyrkningstips. Denne sommer skal vi eksperimentere med hjemmelavet urte-te, så vi udplanter en håndfuld urter, der er specielt velegnede. Vi slutter af med en stemningsrapport fra årets sommermarked hos Strabo ved Østermarie.
  • 16:15Hansen på mejeriet (G)Hansen tager på besøg hos en af Bornholms succesfulde virksomheder, Mejeriet i Klemensker. Kvalitetsvare og en eksport til udlandet på 90 procent har gjort mejeriet til en sund virksomhed - på trods af alle begrænsningerne ved at være på en ø midt i Østersøen.
  • 17:0017Nyheder
  • 17:04Vejret i morgen
  • 17:05FV19 - Valgaften - de bedste øjeblikke (G)
  • 18:0018Nyheder
  • 18:04Vejret i morgen (G)
  • 18:05Sprogblomster (G)Se med, når Joakim Lind Tranberg endnu en gang forsøger at holde panelet i kort snor.
  • 19:00I lære som mountainbiker (G)Hvorfor har mountainbikes affjedring over det hele? Hvad er det, så mange bliver bidt af ved sporten? Og hvordan lærer man det? Dèt og meget mere forsøger Ditte Faber Hjortnæs at få svar på, når hun går i lære som mountainbiker.
  • 19:3019.30Nyheder og sport
  • 19:49Vejret i morgen (G)
  • 19:50Folkemødet - Afslutningen
  • 20:30Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019
  • 21:15Vejret i morgen (G)
  • 21:20Næste uges tv
  • 21:30Nationalpark Thy (22:52)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 22:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 22:19Vejret i morgen (G)
  • 22:20Folkemødet - Afslutningen (G)
  • 23:00Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019 (G)
  • 23:45Næste uges tv (G)
  • 00:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 00:20Folkemødet - Afslutningen (G)
  • 01:00Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019 (G)
  • 01:50Næste uges tv (G)
  • 02:00Nationalpark Thy (22:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 02:30Månedens foredrag - Stig Rasmussen (G)Bådfører ved Nexø Redningsstation Stig Rasmussen fortæller om bornholms redningsvæsen i nyeste tid
  • 03:30Guld fra Gemmerne (G)Guld fra Gemmerne besøger museer i hele Danmark. Denne gang besøger vi Struer, Aakirkeby, Kerteminde, Herning, Sønderborg, Nykøbing Falster og Boldrup.
  • 04:00Mellem os (G)I torsdagens udgave af Mellem os kommer Hanne Poulsen i studiet og fortæller om sin nye bog "Smil på jobbet igen". Derudover skal vi blive klogere på autisme, når Autismeforeningen kommer på besøg.
  • 04:30Vild Med Dyr (G)I Vild Med Dyr er Anna Louise Tranæs Didriksen med ved træningen af den lille isbjørn Siku, der bare er tre måneder gammel. Nu skal Siku til at opdrages til det han er – nemlig en isbjørn.
  • 05:00Stafetten - Lulu Faber (G)Lulu Faber er født og opvokset på Bornholm. Hun har boet mange år i udlandet, hvor hun arbejdede som skuespiller. Lulu Faber startede i 2017 et kultursted op i Allinge.

Trolling 2014

regler/rules

Deltagerliste/List of participants:

Opd./Upd.: 16.06 01:10:16
Start Nr./No. Team Skipper Postnr./Postal Code By/City Nation
100 Team Basse Lars Jensen 4720 Præstø Danmark
101 SUNRIDER Hans Henrik Reinewald 3700 Rønne Danmark
102 GARMIN Søren Vesth 3450 Allerød Danmark
103 Yukon Manfred Blaser 1796 Courgevaux Switzerland
104 Skarven Svend Aage Iversen 2970 Hørsholm Danmark
105 Team Lima Linda Jessen 4050 Skibby Danmark
106 Makrellen Kim Egelund Petersen 2770 Kastrup Danmark
107 Beluga Timo Wagner 21514 Guester Tyskland/Deutschland
108 Gammelrøv Bent Poulsen 3650 Ølstykke Danmark
109 Tøsen Bruno Hartvig Petersen 3000 Helsingør Danmark
110 Waschbär II Claus Rupprecht 21217 Niedersachsen Tyskland/Deutschland
111 Snigeren Steen Andersson 6100 Haderslev Danmark
112 Team Gladsax Andreas Ander 11262 Stockholm Sverige
113 Nårje 1 Per Ivar Huus 2070 Råholt Norge
114 Team Madlyckan Joakim Svensson 54232 Mariestad Sverige
115 Baltic Nomad Kay Schmidt 23619 Zarpen Tyskland/Deutschland
116 charstine Carsten Schou 3740 Svaneke Danmark
117 Satunnaiset Saaliit/Lowrance Finland Tomi Kolsi 01200 Vantaa Finland/Suomi
118 Måleren Michael Koldtoft 2750 Ballerup Danmark
119 Emil Lars Rasmussen 3720 Aakirkeby Danmark
120 Uschi Morten Pedersen 3300 Frederiksværk Danmark
121 Trolling Hans Georg Jørgensen 3790 Hasle Danmark
122 No Respect Martin Glaw 5485 Skamby Danmark
123 Team Roger Roger Larsson 26939 Båstad Sverige
124 Dellfin Mathias Pagels-Fick 49770 La Meignanne Sverige
125 Team Gobbel Michael Krogsgaard Johansen 5871 Frørup Danmark
126 Kiwi Girl Mikael Lundkvist 417 60 Göteborg Sverige
127 Yani Benny Madsen 7080 Børkop Danmark
128 Verona Per Sjøstrøm 3700 Rønne Danmark
129 Team Skagen Klaus Johannesen 9990 Skagen Danmark
130 bacardi Michael Jensen 5240 Odense nø Danmark
131 Nårje 2 Cato Pettersen 2070 Råholt Norge
132 Team VK-trolling Lassi Sorri 13500 Hämeenlinna Finland/Suomi
133 Campion Søren Graack Jensen 5750 Ringe Danmark
134 M/s Kirstine Erik Bach Sørensen 2770 Kastrup Danmark
135 Team Whiskey Flemming Ziebell 4190 Munke-Bjergby Danmark
136 Team Mortensen Jørgen Mortensen 2880 Bagsværd Danmark
137 Soffi - team VIKUSKU Tom Hoffmeister 2605 Brøndby Danmark
138 Team AppelHoier Emil Frederik Appel 1432 København K. Danmark
139 Team Trollerik Henrik Antoniussen 6430 Nordborg Danmark
140 Helle Hans-Henrik Pedersen 4243 Rude Danmark
141 Shark / Raymarine Marko Airola FI-15240 Lahti Finland/Suomi
142 Maranello Fishing Team Matti Piironen 16300 Orimattila Finland/Suomi
143 BAT Mogens Brinks 2942 Skodsborg Danmark
144 Titro Lejf Kofod Pedersen 3730 Nexø Danmark
145 Hornsborg Johan Nyberg 340 13 Hamneda Sverige
146 Anna 2 Carsten Sandbæk-Hansen 3200 Helsinge Danmark
147 Tigerfisken Ted Anderses 781 34 Borlänge Sverige
148 Falkor Claus Sigsgaard 2770 Kastrup Danmark
149 TEAM BARMOSEN Bo Christensen 4760 Vordingborg Danmark
150 Rivalen Sten Petersen 3400 Hillerød Danmark
151 Satunnaiset Saaliit 2/ Raymarine Sami Heiskanen 07720 Malmgård Finland/Suomi
152 Team Vildsvinet Lars Hansen 4900 Nakskov Danmark
153 Team Puff/A-Team trolling Frank Ronny Johansen 2070 Råholt Norge
154 Team Master Baiter Jesper Bruun Christensen 8260 Viby J Danmark
155 Kiwi Kim W. Hansen 6430 Nordborg Danmark
156 Mischa Kim Finne 3720 Aakirkeby Danmark
157 TEAM Wienke Erik Wienke 2830 Virum Danmark
158 Smile Bo Jensen 4360 Kirke Eskilstrup Danmark
159 Team Hagberg Mikael Hagberg 28792 Traryd Sverige
160 Baron Søren Dalberg-Pedersen 3770 Allinge Danmark
161 Jopi John Rasmussen 2650 Hvidovre Danmark
162 TEAM BOWI Henrik Winther 6310 Broager Danmark
163 mela Peter Hessellund 3720 Aakirkeby Danmark
164 Team Linse Lasse Bruun 9460 Brovst Danmark
165 RTL-Fishing Team Reijo Lähdeluoma 33580 Tampere Finland/Suomi
166 bela Lars Poulsen 4671 Strøby Danmark
167 Team Nybølle Jesper Brauer Petersen 2765 Smørum Danmark
168 Sangsom Kent Lindahl 65002 Karlstad Sverige
169 Team 4900 (flipper) Jan Lusty 4900 Nakskov Danmark
170 Wild Water Lars/Team Cuda Lars Hedberg 184 38 Åkersberga Sverige
171 Fraja Jens Jensen 3760 Gudhjem Danmark
172 Abels Salmoncatcher Johan Abelsson 18461 Åkersberga Sverige
173 Team Free-Time Claus Jensen 9760 Vraa Danmark
174 Sofia Thomas Christensen 4261 Dalmose Danmark
175 H2Å Benny Åström 562 32 Norrahammar Sverige
176 Team Fiasko Peter Svensson 35263 Växjö Sverige
177 Team Kocken Johan Gustavsson 35262 Växjö Sverige
178 Isfuglen Sven Panduro 4600 Køge Danmark
179 pia Marius Pedersen 3760 gudhjem Danmark
180 Månsson/Abu-Garmin Patrik Månsson 291 94 Kristianstad Sverige
181 Smyge Fiske Team Michael Hagen 23175 Beddingestrand Sverige
182 Ripa Björn Gustavsson 296 91 Åhus Sverige
183 Rovis Per Andersson 23178 Smygehamn Sverige
184 LODKA Jesper Pedersen 3390 Hundested Danmark
185 Ribatex Harry Karjalainen 748 30 Österbybruk Sverige
186 Dragon Fly Bill R. Hansen 3770 Allinge Danmark
187 Fiona Claus Møller 2630 Taastrup Danmark
188 WILDWATER PER Per Lundberg 184 38 Äkersberga Sverige
189 GARMIN SWEDEN Martin Sethman 45170 Uddevalla Sverige
190 Wait And See Henrik Ljungberg Nielsen 3320 Skævinge Danmark
191 Missen 3 Sune Nordberg 2770 Kastrup Danmark
192 Sukai Bjarne Willadsen Blomquist 3770 Allinge Danmark
193 Jäykät Pojat Juha Virnes 16300 Orimattila Finland/Suomi
194 Team Hardangertrolling/F.V. Bonito Ramon Flodström 5450 Sunde Norge
195 Gombilocken Thomas Blum 4262 Sandved Danmark
196 Team Havtroll Fredrik Engh 4870 Fevik Norge
197 Martha Nils Wang 2100 København Ø Danmark
198 Marie Niels Bjerregård 3782 Klemensker Danmark
199 Mie Peter Fredborg 2300 København Danmark
200 SALTY Claus Jaltoft 2950 Vedbæk Danmark
201 vito Steen Hansen 3782 Klemensker Danmark
202 Team Sparre Per Sparre 4682 Tureby Danmark
203 Team PIGGARNA Mikael Eriksson 747 95 Gimo Sverige
204 Finnish Charter Fishing / Tärppi 1 Rami Pajukoski 21600 Parainen Finland/Suomi
205 Stina-Bina Per Lindgren 3770 Allinge Danmark
206 Simone Allan Nielsen 4400 Kalundborg Danmark
207 Vertigo Thomas Christensen 8600 Silkeborg Danmark
208 Kobberblinket Nicolai Schunck 2605 Brøndby Danmark
209 Team Sarén Robin Sarén 56232 Norrahammar Sverige
210 Team Tved Jimmy Tved Nielsen 4250 Fuglebjerg Danmark
211 minikure Brian Kure 3730 Nexø Danmark
212 Krølle Andi Jensen 9900 Frederikshavn Danmark
213 Team Lidberg och Z Jonas Lidberg 46191 Trollhättan Sverige
214 Petit2 Torben Riis 3790 Hasle Danmark
215 Team Mannik Martin Mannik Sørensen 2630 Taastrup Danmark
216 Ofelia Kim Anker Svendsen 3770 Allinge Danmark
217 Team Rosarna Bo Eriksson 74740 Gimo Sverige
218 "Laura" Per Koch 2990 Nivå Danmark
219 Mini FLY Morten Jakobsen 5210 Odense NV Danmark
220 Team spätta Mike Petersen 13668 Vendelsö Sverige
221 Offduty Rene Jensen 6893 Hemmet Danmark
222 Team Kegir/Ryssby Torgny Elmen 34176 Ryssby Sverige
223 Filou Uwe Evers 57439 Attendorn Tyskland/Deutschland
224 Ryds Karsten Grøndahl Andersen 2200 Kbh N Danmark
225 Magolves Jürgen Kramer 57439 Attendorn Tyskland/Deutschland
226 KOSTEN Michael Eriksen 4040 Jyllinge Danmark
227 Team hustler Henrik Jensen 4000 Roskilde Danmark
228 FAT Bastards Ville Rissanen 70900 Toivala Finland/Suomi
229 Big Fish Legenda Ville Ohra 00950 Helsinki Finland/Suomi
230 Lille Cep Carl Jensen 2300 København S Danmark
231 campion Lars Ølund Larsen 5700 Svendborg Danmark
232 FIE Jørgen Sckerl 8920 Randers NV Danmark
233 TEAM FLY Jonny Jakobsen 5210 Odense Danmark
234 Sjøberg`s havfruer (Emma) Søren Sjøberg Nielsen 3700 Rønne Danmark
235 Quintrex 740 Baltic Anders Sørensen 8544 Mørke Danmark
236 Det Gule Kort Palle Rico Hjorth 5672 Broby Danmark
237 Pillerejen Per Bundgaard Larsen 4450 Jyderup Danmark
238 Team Blega Aslak Brækken 4870 Fevik Norge
239 Malika 2 Max Andersen 8640 Randers SV Danmark
240 Liisa 2 Seppo Kautto 29535 Bromölla Sverige
241 Bejo Bernd Sennewald 26180 Rastede Tyskland/Deutschland
242 Rosshavet Ulf Lundvall 3120 Nøtterøy Norge
243 Gomilla Thomas Fabrin 2600 Glostrup Danmark
244 Wendelboen Orla Pedersen 9870 Sindal Danmark
245 Team Crocket Mike Dvorak 76194 Norrtalje Sverige
246 Polygrip Christer Svensson 74639 Bålsta Sverige
247 Filur Teddy Attle 3700 Rønne Danmark
248 mille/duk Ole Gilbak Jensen 9352 Dybvad Danmark
249 +60 Finn Klement 4500 Nykøbing Sjælland Danmark
250 Teammureren Lars Andersen 4900 Nakskov Danmark
251 Team PM Fishing Patrik Lindell 27294 Simrishamn Sverige
252 TEAM HAJEN Stig Breiting 2600 Glostrup Danmark
253 TEAM HOOKED Christian Markström 34150 Lagan Sverige
254 Team Pinta Claus Poulsen 2500 Valby Danmark
255 Spolan Martin Randrup 3770 Allinge Danmark
256 Bayliner Morten Pedersen 5800 Nyborg Danmark
257 SHARK Peter Pedersen 3720 Åkirkeby Danmark
258 Mikkel Klavs Bak 3250 Gilleleje Danmark
259 Team Fernet Peter Hejde Frimann 4000 Roskilde Danmark
260 TAZ Kim Mortensen 2670 Greve Danmark
261 Why Worry Andreas Sahl 3660 Stenløse Danmark
262 Team Larsø Jan Larsen 4262 Sandved Danmark
263 Luna II Jesper Lindqvist 3700 Rønne Danmark
264 TEAM RÅ HYGGE Kim Bamse Mortensen 4750 Lundby Danmark
265 Jane Jørgen Mandsberg 3700 Rønne Danmark
266 Jow Jow William Gerner Hansen 3310 Ølsted Danmark
267 Dogga Allan Jensen 3770 Allinge Danmark
268 Team Pedersen ER FLYTTET OVER PÅ 394 Danmark
269 Baktus Kenneth Bang 4720 Præstø Danmark
270 Valborg Martin Hansen 3700 Rønne Danmark
271 Tuna Benjamin Dauberg Mikkelsen 2610 Rødovre Danmark
272 Team Trøst Fesser Trøst Pedersen 8940 Randers SV Danmark
273 Team CAMYTI/SUZUKI Peter Johansson 29436 Sölvesborg Sverige
274 Butcher Henning Nielsen 2750 Ballerup Danmark
275 Team Thyboerne Misø Frank Yde 7755 Bedsted THY Danmark
276 Team Ålen Søren Rasmussen 4000 Roskilde Danmark
277 Dorthe Frank Jørgensen 3700 Rønne Danmark
278 MAJA Kjeld Poulsen 3740 Svaneke Danmark
279 team hotshots Stian Jerstad 4621 Kristiansand Norge
280 Team Fru Madsen Jan Rasmussen 3730 Nexø Danmark
281 Rasmine Michael Fossing 9380 Vestbjerg Danmark
282 SEP Søren Elnegaard Petersen 4684 Holmegaard Danmark
283 Blue Velvet Mogens Grønbech 3700 Rønne Danmark
284 zimba Mikkel Westergaard 3000 Helsingør Danmark
285 No shit on the dragon Joachim Gustafsson 71330 Nora Sverige
286 Team Trassel Henrik Danielsson 46294 Frändefors Sverige
287 Senestes John Holst Nielsen 5700 Svendborg Danmark
288 TEAM ALBATROSS Kenneth Magnusson 311 63 Älvsered Sverige
289 Aurora Gert Jørgensen 3730 Nexø Danmark
290 Extreme/Rapala Proguide Ove Johansson 541 48 Skövde Sverige
291 Wila Jakob Eriksen 4200 Slagelse Danmark
292 Team Fynboen Michael Nielsen 5330 Munkebo Danmark
293 Johanna II Anders Petersen 164 30 Kista Danmark
294 thiki Ib Halgren Madsen 4320 Lejre Danmark
295 Team Big Catch Jari Puranen 78200 Varkaus Finland/Suomi
296 team mp Michael Jørgensen 5250 Odense sv Danmark
297 Team Passion Johnny Andersen 8240 Risskov Danmark
298 Team Spjætte Ryan Agerholm Sørensen 6000 Kolding Danmark
299 BLIK BORNHOLM Søren Blik 3700 Rønne Danmark
300 thorfinna Lars-ole Hansen 3770 Allinge Danmark
301 Skibbi Kent Wowk 5600 Faaborg Danmark
302 team nonne Markus Horvath 27171 Nybrostrand Sverige
303 Janne Karsten Olsen 3782 Klemensker Danmark
304 Krigeren II Peter Enghoff Olsen 3000 Helsingør Danmark
305 El Faro Jan Hammer Fussing 3760 Gudhjem Danmark
306 line Holger Jespersen 3700 Rønne Danmark
307 team sille Jesper Mortensen 2730 Herlev Danmark
308 Tante Lise Michael Petersen 3770 Allinge Danmark
309 don olsen Mikael don Olsen 3740 Svaneke Danmark
310 Theis Aron Kjøller-Hansen 3751 Østermarie Danmark
311 Laura Sven Sparholt 3720 Aakirkeby Danmark
312 team garmin danmark 1 Flemming Snowman 3790 Hasle Danmark
313 murerbaljan Kim Christiansen 3770 Allinge Danmark
314 TUT Henning Kamper 2791 Dragør Danmark
315 Ocean Tejn II Jan Brochmann 3770 Allinge Danmark
316 Granpa II Poul Stadler 3770 Allinge Danmark
317 SFFF Jonas Nilsson 761 65 Norrtälje Sverige
318 Team Silden Jens Christensen 2950 Vedbæk Danmark
319 Team Vov Vov Finn Gert Jensen 8800 Viborg Danmark
320 Snehvide Søren Vejsager 4700 Næstved Danmark
321 Team Cape Camilla Thillberg 21580 Malmö Sverige
322 Puggan Ole Madsen 3770 Allinge Danmark
323 Team Dresen Rudi Andreasen 3730 Nexø Danmark
324 Team Condor Lars Papp 34177 Agunnaryd Sverige
325 Team Panda Look Hannu Pakarinen 00830 Helsinki Finland/Suomi
326 Team Mörtsnurb Patrik Brunström 19635 Kungsängen Sverige
327 Team Nul-Bon Tonny Hansen 2820 Gentofte Danmark
328 F.Jolle Maks Jensen 4040 Jyllinge Danmark
329 Team Holje Jouko Nurmilampi 29341 Olofström Sverige
330 Puffin Krijn van Laar 1935 be Egmond-Binnen Netherlands
331 Octopussy Bjarne Langdahl Riis 8660 Skanderborg Danmark
332 seabreaker Jan Peter Simonsen 2770 Kastrup Danmark
333 Oldemor Daniel Dahl Christensen 4400 Kalundborg Danmark
334 Rusti Stig Pedersen 3760 Gudhjem Danmark
335 Team (No) Fish Thomas Clausen 3700 Rønne Danmark
336 Team Bornholm Guenther Klaus 3760 Gudhjem Tyskland/Deutschland
337 OSMANI Michael Wind-Jensen 3460 Birkerød Danmark
338 Fiskeraketten Leif Larsen 5700 Svendborg Danmark
339 Kromand Peter Kromand Larsen 3730 Nexø Danmark
340 Fjollegøj Thomas Christensen 3450 Allerød Danmark
341 Salmon Jacek Modrzejewski 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski Polen/Polska
342 Blue Marlin Lars Simonsen 7451 Sunds Danmark
343 frk øresund Theis Danielsen Branick 3460 Birkerød Danmark
344 Søhesten Carsten Reker Hansen 3790 Hasle Danmark
345 Stainless, Team Bæstet Michael Kølby Pedersen 4600 Køge Danmark
346 teamkewi Keld Christoffersen 4684 Holmegaard Danmark
347 SEA PRO Henrik Tolstrup 4320 Lejre Danmark
348 Felica Arnold Kannike 10415 Tallinn Estonia
349 Rikkeline Kaj Erik Hansen 3790 Hasle Danmark
350 Team Delfi Henning Larsen 4720 Præstø Danmark
351 Raka Henrik Seegert 2665 Vallensbæk Strand Danmark
352 HONDA SHOPPEN John Pedersen 4000 Herslev Danmark
353 Team BUS Göran Möllerstedt 23145 Trelleborg Sverige
354 VITO-Tejn Flemming Rasmussen 3770 Allinge Danmark
355 Team Finne Preben Finne 3790 Hasle Danmark
356 Team Bamse Niels Erik Rasmussen 4270 Høng Danmark
357 BB Søren Olsen 4520 Svinninge Danmark
358 Team Thyboerne / Mi Mani Steen Odde Kristensen 7742 Vesløs Danmark
359 TRITON Uffe Hansen 3740 Svaneke Danmark
360 Team Thyboerne / Alluette I Nina Odde 7700 Thisted Danmark
361 TEAM VINDFELDT Michael Vindfeldt 2635 Ishøj Strand Danmark
362 Team Grizzly Jens Gøth 4760 Vordingborg Danmark
363 Gaddis Per Nielsen 3730 Nexø Danmark
364 Samy's Egon Mortensen 3790 Hasle Danmark
365 Banditten Carsten Bonde 5672 Broby Danmark
366 HOOK Thomas Matschofsky 2620 Albertslund Danmark
367 Check Point Marine Tom Clausen 3700 Rønne Danmark
368 Team Deneke Tonny Deneke 2620 Albertslund Danmark
369 Erik Meyer Hansen 3730 Nexø Danmark
370 Mi-Ni Ole Svendsen 3770 Allinge Danmark
371 Team Landerberg Thomas Landerberg 296 35 Åhus Sverige
372 RoM Rikard Falk 80264 Gävle Sverige
373 Klumpen Jens Larsen 2690 Karlslunde Danmark
374 Lone Stein Henning Jensen 4230 Skælskør Danmark
375 Lærken Jens Ipsen 3740 Svaneke Danmark
376 No limit Finn Christoffersen 3760 Gudhjem Danmark
377 Team Stegen Steen Nørgaard 3770 Allinge Danmark
378 SEARAY Ulrik Nielsen 3770 Allinge Danmark
379 campion Bo Nygaard 4261 Dalmose Danmark
380 HK-VARMA 2 Aki Tervonen 33230 Tampere Finland/Suomi
381 Decibel Morten Gram 2730 Herlev Danmark
382 HK-VARMA 1 Kari Kakkonen 80780 Kontioniemi Finland/Suomi
383 Team Trophy Thomas Pedersen 4100 Ringsted Danmark
384 Silver Fishing Team Janne Pääkkönen 81220 Jakokoski Finland/Suomi
385 Team Mus Jesper Hansen 4720 Præstø Danmark
386 Team Daddy Lasse Kjeldsen 5772 Kværndrup Danmark
387 Færgen Kennie Bülow Johansen 3700 Rønne Danmark
388 Mie Tonny Johansen 3730 Nexø Danmark
389 Brisling Brian Brangstrup 4040 Jyllinge Danmark
390 Sillemus Georges Trad 2970 Hørsholm Danmark
391 Freja Roger Malmström 76162 Norrtälje Sverige
392 the hunter Niels Andersen 2740 Skovlunde Danmark
393 Team Bertan Bernt-Ove Sandsjö 54336 Tibro Sverige
394 SvenstrupSportfishing Jan Svenstrup 2750 Ballerup Danmark
395 Blue Moon Søren Knudsen 4070 Kr. Hyllinge Danmark
396 Nielsen Martin Rønne-Nielsen 3720 Aakirkeby Danmark
397 relax Kent Jensen 3730 Nexø Danmark
398 Hannepigen Christian Nolsøe 2640 Hedehusene Danmark
399 ZANADU Søren Andersen 4600 Køge Danmark
400 Salar Allan Nørgaard 2765 Smørum Danmark
401 Stella Andrzej Zdun 77-416 Tarnówka Polen/Polska
402 Marianne 3 Janus Ankjer Vedel 4690 Haslev Danmark
403 Isfuglen Hans Munk 4400 Kalundborg Danmark
404 Juliane Erik B. Larsen 3630 Jægerspris Danmark
405 Bâdinj Steffen Jørgensen 3700 Rønne Danmark
406 Hakuna Matata Torben Mogensen 3790 Hasle Danmark
407 My Targa Albert Christensen 3782 Klemensker Danmark
408 Søløven Johnny Nielsen 3770 Allinge Danmark
409 spirrillen Alex Kristoffersen 3520 Farum Danmark
410 Nordic Trolling Janne Hämeenniemi 12266 Enskede Sverige
411 Team Lucky Lady Frank Daugaard 2980 Kokkedal Danmark
412 Team Catch & Reel-Ease Lars Radant 8680 Ry Danmark
413 Barracuda Flemming Jensen 8600 Silkeborg Danmark
414 Muller Hans Rasmussen 2670 Greve Danmark
415 Team Discount Birger Dam 3770 Allinge Danmark
416 Team Fish On Thomas Kragh 8250 Egå Danmark
417 A.P. Julica Per Bertelsen 3730 Nexø Danmark
418 kutter else Tim Sommer 3770 Allinge Danmark
419 Wieden Michael Wiedenbein 3770 Allinge Danmark
420 Team Icke Trond Lundgård 2015 Leirsund Norge
421 Danish Lur Lars Buch 2640 Hedehusene Danmark
422 Wiesen Steen Grænge 2820 Gentofte Danmark
424 bubber Kim Sigersted 3000 Helsingør Danmark
425 Team Nielsen René Nielsen 4100 Ringsted Danmark
426 Skumfidusen Bjarne Holm 3700 Rønne Danmark
427 ørntvisten Michael Thiesen 4320 Lejre Danmark
428 joanne ll John Pedersen 4681 Herfølge Danmark
429 Team vito John Gross 2700 Brønshøj Danmark
430 TYTTE Jørgen Ib Rasmussen 3730 Nexø Danmark
431 Sølv Skæl Jan Sørensen 4671 Strøby Danmark

Antal deltagere/Number of participants: 331