Næste udsendelse: 22:14 Vejret i morgen (G)

TV i dag

  • 22:0019.30Nyheder og Kulturuge (G)
  • 22:14Vejret i morgen (G)
  • 22:15Vestkystfiskerne 5 - Savn og afsavn (G)Når dagene på havet bliver lange, bliver savnet til familien endnu større. Tiden kan være lang og det er ikke altid, at man har tankerne udelukkende på fiskeriet. Mere fleksible arbejdstider har de senere år givet mulighed for mere tid med familien, men det kan også være udfordrende.
  • 22:45Sprogblomster (G)Gæt med om bornholmske ord. Se med, når Joakim Lind Tranberg endnu en gang forsøger at holde panelet i kort snor.
  • 23:30Silles Hus - pindsvinene flytter ind (G)Der er altid noget at gøre i Silles Hus!
  • 00:0019.30Nyheder og Kulturuge (G)
  • 00:15Vestkystfiskerne 5 - Savn og afsavn (G)Når dagene på havet bliver lange, bliver savnet til familien endnu større. Tiden kan være lang og det er ikke altid, at man har tankerne udelukkende på fiskeriet. Mere fleksible arbejdstider har de senere år givet mulighed for mere tid med familien, men det kan også være udfordrende.
  • 00:45På sporet af Bornholm - fra Aakirkeby - Nexø (G)I dette afsnit skal vi fra Aakirkeby til Nexø. Det sidste stræk på den bane, som startede jernbanefeberen på Bornholm. Her skal vi forbi Pedersker og Kanikkegaard Station, men også Ugleenge kurven, hvor toget en dag kørte af sporet.
  • 01:15Krimimesse 2015 - Jørgen Lange Thomsen (G)Blod, mord og spænding var på dagsordenen under Krimimessen i Fængslet i Horsens. Værter og journalister fra syv TV 2-regionalstationer interviewede forfattere og markante personligheder med særlig tilknytning til stationens sendeområde.
  • 01:40Helt ærligt - Hvem er sundest? (5) (G)Hvem er vi, alle os der bor i Hovedstadsregionen? Hvordan har vi det med maden, trafikken, motion, med jyske tilflyttere og i det hele taget med hinanden?
  • 02:00Bornholm knokler - Postbåden Peter (G)Mange tusinde turister og bornholmere tager hvert år til Christiansø, og en del af dem tager Postbåden Peter. Båden som igennem mange år har fragtet godt til og fra danmarks østligste punkt, men hvad laver man egentlig som skipper og bedstemand ombord på det gamle træskib? Det finder vi ud af i dag i Bornholm Knokler.
  • 02:30Månedens foredrag - Erasmus Montanus (G)
  • 03:25Guld fra Gemmerne (G)Guld fra Gemmerne besøger museer i hele Danmark. Denne gang besøger vi Holbæk, Rønne, Struer, Faxe, Hindsholm, Aalborg og Horsens.
  • 04:00Vild Med Dyr - Krokodiller (G)Hvordan undgår krokodiller egentlig at få vandet galt i halsen, og tager de af og til en en bid af hinanden? Det får du svar på nu, hvor Anna Louise Tranæs Didriksen besøger dværgkrokodillerne i Randers Regnskov.
  • 04:30Nationalpark Thy (10:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 05:00Stafetten - Kau Root (G)Kau Root er oprindeligt fra Burma. Han har boet på Bornholm siden 2005. Kau Root er nu dansk statsborger, gift og bosat i Svaneke. Han arbejder som brygger på Svaneke Bryghus og har ingen planer om nogensinde at flytte fra Bornholm.

Trolling Master Bornholm 2015

TMB 2015

Deltagerliste/List of participants:

Opd./Upd.: 21.09 22:02:34
Start Nr./No. Team Skipper Postnr./Postal Code By/City Nation
100 Big Fish Legenda Ville Ohra 00950 Helsinki Finland/Suomi
101 Team sofia Thomas Christensen 4261 Dalmose Danmark
102 Mischa Kim Finne 3720 Aakirkeby Danmark
103 Baron Søren Dalberg-Pedersen 3770 Allinge Danmark
104 Marianne 3 Janus Vedel 4690 Haslev Danmark
105 Beluga Timo Wagner 20149 Hamburg Tyskland/Deutschland
106 Gammelrøv Bent Poulsen 3650 Ølstykke Danmark
107 Team Ryssby/Kegir Henrik Petterson 34176 Ryssby Sverige
108 Søløven Johnny Nielsen 3770 Allinge Danmark
109 Yukon Manfred Blaser 1796 Courgevaux Switzerland
110 Krille Henning Petersen 4030 Tune Danmark
111 Off Duty Rene Jensen 6893 Hemmet Danmark
112 Baltic Nomad Kay Schmidt 23619 Zarpen Tyskland/Deutschland
113 emil Lars Rasmussen 3720 Aakirkeby Danmark
114 Kobberblinket Nicolai Schunck 2605 Brøndby Danmark
115 Team fish on Thomas Kragh 8250 Egå Danmark
116 Spolan Martin Randrup 3770 Allinge Danmark
117 Louise II Tim Larsen 2640 Hedehusene Danmark
118 Måleren Michael Koldtoft 2750 Ballerup Danmark
119 Team Flens Clemens Berndt 24977 Ringsberg Tyskland/Deutschland
120 Team Zorro Janne Lund 34139 Ljungby Sverige
121 Team NUL-BON Tonny Ødsted Hansen 2820 Gentofte Danmark
122 KROMAND Peter Kromand Larsen 3730 Nexø Danmark
123 Team Roger Roger Larsson 26939 Båstad Sverige
124 FAT Bastards Ville Rissanen 70900 Toivala Finland/Suomi
125 snigeren Steen Andersson 6100 Haderslev Danmark
126 Sølvpilen Peter Kristiansen 5690 Tommerup Danmark
127 Sjøberg`s havfruer (Emma) Søren Sjøberg 3700 Rønne Danmark
128 Shark/Raymarine Finland Marko Airola 15240 Lahti Finland/Suomi
129 Charstine Carsten Schou 3740 Svaneke Danmark
130 Big Bandit Kim Hansen 4600 Køge Danmark
131 Trolling Hans Georg Jørgensen 3790 Hasle Danmark
132 Team Gladsax Andreas Ander 11262 Stockholm Sverige
133 MS-ROHR Stig Rohr Jepsen 2620 Albertslund Danmark
134 Team Nårje1 Per Ivar Huus 2070 Råholt Norge
135 Dorthe II Frank Jørgensen 9860 Randers SØ Danmark
136 Team Waschbär II Claus Rupprecht 21217 Seev Niedersachsen Tyskland/Deutschland
137 Mette Korsør ( Team Whiskey ) Flemming Renny Ziebell 4190 Munke-Bjergby Danmark
138 bertha Svend Erik Pedersen 3390 Hundested Danmark
139 Nielsen Martin Rønne-Nielsen 1763 København V Danmark
140 Enola Uwe Jacobsen 24797 Breiholz Tyskland/Deutschland
141 Hustler- Garmin Henrik Jensen 4000 Roskilde Danmark
142 Rusti Stig Pedersen 3760 Gudhjem Danmark
143 Rasmine LEDIG
144 Team Trollet Håkan Lago 56332 Gränna Sverige
145 Isbjørnen Michael Teisner-Sommer 2300 København S Danmark
146 Verona Per Sjøstrøm 3700 Rønne Danmark
147 Team Hagberg Mikael Hagberg 28792 Traryd Sverige
148 Mikkel Klavs Bak 3250 Gilleleje Danmark
149 Færgen Kennie Bülow Johansen 3700 Rønne Danmark
150 Team Djurö/cuda Magnus Adolfsson 13973 Djurhamn Sverige
151 Team Laxhugget Christian Ward 36231 Tingsryd Sverige
152 Savolaiset Siimansotkijat/AF Kari Saastamoinen 79100 Leppävirta Finland/Suomi
153 Team Lima Linda Jessen 4050 Skibby Danmark
154 Team NyKa Harry Karjalainen 74830 Österbybruk Sverige
155 Gombilocken Thomas Blum 4262 Sandved Danmark
156 Smut Allan Mortensen 4681 Herfølge Danmark
157 Team Uschi Morten Pedersen 3360 Frederiksværk Danmark
158 karius & baktus Lars Ølund Larsen 5700 Svendborg Danmark
159 Prime Time Flemming Thygesen 6710 Esbjerg Danmark
160 Tøsen Bruno Harvig Petersen 3000 Helsingør Danmark
161 Vessia Lars Olav Kaste 3679 Notodden Norge
162 Team Mannik Martin Mannik 2630 Taastrup Danmark
163 Team Superla Nicolai Jakobsen 9330 Dronninglund Danmark
164 Team Frk. Øresund Theis Branick 3390 Hundested Danmark
165 M/S Kirstine Erik Bach Sørensen 2770 Kastrup Danmark
166 Team Nielsen René Nielsen 4100 Ringsted Danmark
167 WaitAndSee Henrik Nielsen 3320 Skævinge Danmark
168 Team Dyngballarna Daniel Krejic 37470 Trensum Sverige
169 Ravnen Jørgen Mortensen 2920 Charlottenlund Danmark
170 Trollingfischer Jan Noack 33442 Herzebrock Tyskland/Deutschland
171 WildWater Lars/Finska gossarna Lars Hedberg 18438 Åkersberga Sverige
172 Frøken LATE Einer Meling 3310 Ølsted Danmark
173 team sallinge Søren Graack Jensen 5750 Ringe Danmark
174 Abels Salmoncatcher Johan Abelsson 27745 Simrishamn Sverige
175 bacardi LEDIG 5240 Odense NØ Danmark
176 A-Team Trolling Frank Ronny Johansen 2070 Råholt Norge
177 Team DreamCatcher Kim Schrøder 23839 Oxie Sverige
178 Isfuglen Hans Munk 3650 Ølstykke Danmark
179 Muller Hans Rasmussen 2670 Greve Danmark
180 Team Syncro Atle Børke 2170 Fenstad Norge
181 Njord Torben Kristensen 4200 Slagelse Danmark
182 Hannepigen Christian Nolsøe 2640 Hedehusene Danmark
183 Team Hitterdal John Stenersen 3683 Notodden Norge
184 toan Holger Jespersen 3700 Rønne Danmark
185 Laura Per Koch 2990 Nivå Danmark
186 Team HP Hans Ole Andersen 5250 Odense SV Danmark
187 Team Plåten/Bistro Mårten Lindgren 35241 Växjö Sverige
188 Blue Velvet Mogens Grønbech 3700 Rønne Danmark
189 Michael Wiedenbein 3770 Allinge Danmark
190 Raymarine Finland Sami Heiskanen 07720 Malmgård Finland/Suomi
191 Team BOWI Henrik Winther 6310 Broager Danmark
192 Skumfidusen Bjarne Holm 3700 Rønne Danmark
193 VILIOS Ejnar Toft Kofoed 3700 Rønne Danmark
194 RTL-Fishing Team Reijo Lähdeluoma 33580 Tampere Finland/Suomi
195 SFFF Jonas Nilsson 761 43 Norrtälje Sverige
196 Team Nårje 2 Cato Pettersen 2070 Råholt Norge
197 Team Garmin Sweden Per Karlsson 29591 Bromölla Sverige
198 Erika David Neerup-Jensen 4690 Haslev Danmark
199 Fjollegøj Thomas Broe Christensen 3450 Allerød Danmark
200 Titro Lejf Kofod Pedersen 3700 Nexø Danmark
201 Sirius Claus Møller 2630 Taastrup Danmark
202 Team Riis Bjarne Langdahl Riis 8660 Skanderborg Danmark
203 Team "Pappa G" Jonas Guldbrandsen 835 40 Nälden Sverige
204 Petit2 Torben Riis 3790 Hasle Danmark
205 FRU MADSEN Jan Rasmussen 3730 Nexø Danmark
206 Team Nybølle Jesper Brauer 2765 Smørum Danmark
207 Team Wienke Erik Wienke 2830 Virum Danmark
208 Team Piggarna Mikael Eriksson 747 95 Gimo Sverige
209 fraja Jens Jensen 3760 Gudhjem Danmark
210 Team Lidberg och Z Jonas Lidberg 46191 Trollhättan Sverige
211 Team Sus Per Bruno 8362 Hørning Danmark
212 Team BUK Ulrik Roed 2635 Ishøj Danmark
213 sleipner Jens Hessellund 3720 Aakirkeby Danmark
214 Helle Hans-Henrik Pedersen 4243 Rude Danmark
215 WCTT catch and relax team Timo Helle 20100 Turku Finland/Suomi
216 H2Å Benny Åström 562 32 Norrahamm Sverige
217 Team Grynio Krzysztof Gryniewicz 19-400 Olecko Polen/Polska
218 Gomilla Thomas Fabrin 2600 Glostrup Danmark
219 Team Magnus Lars Nielsen 7500 Holstebro Danmark
220 Magolves Jürgen Kramer 57439 Attendorn Tyskland/Deutschland
221 Team On line Henrik Olsen 4450 Jyderup Danmark
222 TEAM WALKER Leif Andersson 53138 Lidköping Sverige
223 Stenbideren Bo Kepp 4760 Vordingborg Danmark
224 Jaws Peder Elberg 3230 Græsted Danmark
225 Malika 2 Max Andersen 8940 Randers SV Danmark
226 Mie Peter Fredborg 2300 København Danmark
227 YANI Benny Madsen 7080 Børkop Danmark
228 Snille Martin Topsøe 7120 Vejle Øst Danmark
229 Filou Uwe Evers 57439 Attendorn Tyskland/Deutschland
230 Findus Kasper Pedersen 3650 Ølstykke Danmark
231 Team jurik Jesper Jurik 2740 Skovlunde Danmark
232 Team Scumbag Brian Mortensen 3320 Skævinge Danmark
233 Salmon Jacek Modrzejewski 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski Polen/Polska
234 FCF (Finnish Charter Fishing)/ Tärppi 1 Rami Pajukoski 21600 Parainen Finland/Suomi
235 Team Thai Brian Petersen 3790 Hasle Danmark
236 Team Banditten Søren Petersen 4684 Holmegaard Danmark
237 Theis Aron Kjøller-Hansen 3751 Østermarie Danmark
238 Mille-Duk Ole Gilbak Jensen 9352 Dybvad Danmark
239 LODKA Jesper Pedersen 3390 Hundested Danmark
240 Bayliner Jacob Aasgaard 5800 Nyborg Danmark
241 Team Bjørne Banden Michael Wortmann 7860 Spøttrup Danmark
242 Team Hornsborg Johan Nyberg 34013 Hamneda Sverige
243 murerbaljan Kim Christiansen 3770 Allinge Danmark
244 Mascot Ledig Danmark
245 Team Free-Time Claus Jensen 9760 Vraa Danmark
246 Team Kocken FLYTTER TIL 255 Johan Gustavsson 35262 Växjö Sverige
247 Vertigo Thomas Christensen 8600 Silkeborg Danmark
248 RedNeck Peter Enghoff Olsen 3000 Helsingør Danmark
249 Team BB Søren Olsen 4520 Svinninge Danmark
250 Team Smyge Michael Hagen 23175 Beddingestrand Sverige
251 Team Plan B Carsten Adler Juhl 7400 Herning Danmark
252 Sillemus Georges Trad 2970 Hørsholm Danmark
253 TEAM SMUTDI Jens Jacobsen 5900 Rudkøbing Danmark
254 Senseless John Holst Nielsen 5700 Svendborg Danmark
255 Team Fiasko Jesper "Gollum" Reinholdsson 35235 Växjö Sverige
256 F.Jolle Maks Jensen 4040 Jyllinge Danmark
257 team 2 krog Flemming Jørgensen 5700 Svendborg Danmark
258 Team Såhugdog Rasmus Almbjørn 4100 Ringsted Danmark
259 Arcturus Lutz Arnolds 24632 Lentföhrden Tyskland/Deutschland
260 A.P.Julica Per Bertelsen 3730 Nexø Danmark
261 Team sille Jesper Mortensen 2730 Herlev Danmark
262 Piscator LEDIG 3770 Allinge Danmark
263 Team Wilde Tuomo Kuusijärvi 28792 Traryd Sverige
264 Stengade Per Stengade 2660 Brøndby Strand Danmark
265 Ofelia Kim Anker Svendsen 3770 Allinge Danmark
266 galaxen Thomas Hjorth 6500 Vojens Danmark
267 pia Marius Pedersen 3760 Gudhjem Danmark
268 No limit Bernt Koefoed 3751 Østermarie Danmark
269 Luna II Jesper Lindqvist 3700 Rønne Danmark
270 Fiskeraketten Leif Larsen 5700 Svendborg Danmark
271 Proxima Centauri Kamil Kostecki 66400 Gorzow wlkp Polen/Polska
272 Team karlsen Lasse Karlsen 6330 Padborg Danmark
273 Team Cille Søren Seneca 4400 Kalundborg Danmark
274 Basse Mogens Pedersen 6818 Årre Danmark
275 Filippa Brian Bayer 6705 Esbjerg Ø Danmark
276 Teamkewi Keld Christoffersen 4684 Holmegaard Danmark
277 TeamKochSørensen Claus Sørensen 6430 Nordborg Danmark
278 Team Larsø Jan Larsen 4262 Sandved Danmark
279 Team Thyboerne - Alluette Nina Odde 7700 Thisted Danmark
280 Stella Andrzej Zdun 77-416 Tarnówka Polen/Polska
281 Den lille havfrue Henrik Biilmann 8800 Viborg Danmark
282 MARTHA Nils Wang 2100 København Ø Danmark
283 team freja Roger Malmström 76162 Norrtalje Sverige
284 Jesper Kofoed 3700 Rønne Danmark
285 Grøndahl & Kjøller Karsten Grøndahl Andersen 2300 København S Danmark
286 connie Kim Vesth 3730 Nexø Danmark
287 Fiona Michael Olsen 3550 Slangerup Danmark
288 Team Nissaryd/Blue Bird Magnus Hagman 31493 Hyltebruk Sverige
289 crocket Mike Dvorak 76194 Norrtalje Sverige
290 Isfuglen Sven Panduro 4600 Køge Danmark
291 Team lange Jesper Bengtsson 2670 Greve Danmark
292 Team Dresen Rudi Andreasen 3730 Nexø Danmark
293 REX SALMO Nicolai Kristensen 9881 Venslev Danmark
294 polygrip Christer Svensson 74639 Bålsta Sverige
295 Team KLM Morten Hagen 2092 Minnesund Norge
296 JD Dream Jerzy Drewniok 84252 Góra Polen/Polska
297 Butcher Henning Nielsen 2750 Ballerup Danmark
298 Team Hardangertrolling/FV-Bonito LEDIG
299 Team Stina-Bina Per Lindgren 3770 Allinge Danmark
300 Team Rosarna Bo Eriksson 74740 Gimo Sverige
301 Team Kalastus-suomi Jan Sundell 36120 Suinula Finland/Suomi
302 fru Vestergaard team Sparre Per Sparre 4682 Tureby Danmark
303 Wildwater Per Per Lundberg 184 38 Åkersberga Sverige
304 Balka Peter Peter Kofod Jensen 3700 Rønne Danmark
305 Enhjørningen Bjarne Petersen 4300 Holbæk Danmark
306 Team Vov Vov Finn Gert Jensen 8800 Viborg Danmark
307 Tuna Jens Sylvester Holm 1660 København Danmark
308 Team Havtroll Fredrik Engh 4870 Fevik Norge
309 Stjernen Claus Ludvigsen 4600 Køge Danmark
310 Just Smile Matthias Schmidt 29690 Buchholz Tyskland/Deutschland
311 Laura Sven Sparholt 3720 Aakirkeby Danmark
312 Silver Shark Emil Frederik Appel 1432 København k. Danmark
313 Team Borgsmotor Daniel Kedestig 69236 Kumla Sverige
314 Ahab Christian Parchmann 21629 Neu wulmstorf Tyskland/Deutschland
315 Team Pilgaard Jens Pilgaard 8700 Horsens Danmark
316 Vaskebjørnen Olaf Ernst Gensborg 2605 Brøndby Danmark
317 Team Trøst Fesser Trøst Pedersen 9550 Mariager Danmark
318 TEAM FLY Jonny Jakobsen 5210 Odense NV Danmark
319 team fernet Peter Hejde Frimann 4000 Roskilde Danmark
320 Snehvide Søren Vejsager 4700 Næstved Danmark
321 Dragon Fly Bill R. Hansen 3770 Allinge Danmark
322 Baktus Kenneth Bang 4720 Præstø Danmark
323 JANNE Karsten Olsen 3782 Klemensker Danmark
324 Team Passion Johnny Andersen 8240 Risskov Danmark
325 SUNRIDER Hans Henrik Reinewald 3700 Rønne Danmark
326 Team Daddy Lasse Kjeldsen 5772 Kværndrup Danmark
327 Samy's Egon Mortensen 3790 Hasle Danmark
328 GREGS Grzegorz Kacprzak 72-600 Swinoujscie Polen/Polska
329 Team Øya HP Sørensen 2316 Hamar Norge
330 Dogga Allan Jensen 3770 Allinge Danmark
331 Juliane Erik B. Larsen 3630 Jægerspris Danmark
332 BAT Mogens Brinks 2942 Skodsborg Danmark
333 Jow Jow William Gerner Hansen 3310 Ølsted Danmark
334 Team Master Baiter Jesper Bruun Christensen 8260 Viby J Danmark
335 Team Fynboen Michael Nielsen 5330 Munkebo Danmark
336 zanadu Søren Andersen 4600 Køge Danmark
337 Team Bornholm Guenther Klaus 3760 Gudhjem Tyskland/Deutschland
338 Søhesten Carsten Reker Hansen 3790 Hasle Danmark
339 Skipper Skræk Peter Østergaard 8250 Egå Danmark
340 TEAM PUFF Hans Martin Holtet 1816 Askim Norge
341 Team Patriks Fiske Patrik Lindström 12241 Enskede Sverige
342 Casador Ole Madsen 3770 Allinge Danmark
343 Team Delfi Henning Larsen 4720 Præstø Danmark
344 Tigerfisken Ted Anderses 781 34 Borlänge Sverige
345 don olsen Mikael Olsen 3740 Svaneke Danmark
346 TROUBADOUREN 2 Kim Schwartz 4600 Køge Danmark
347 Maria Jogvan Suni Frederiksen 3730 Nexø Danmark
348 GRÖSTORP SALMON HUNTERS Martin Sethman 27294 Simrishamn Sverige
349 +60 Finn Klement 4500 Nykøbing Sjælland Danmark
350 TAZ Kim Mortensen 2670 Greve Danmark
351 BLIK BORNHOLM Søren Blik 3700 Rønne Danmark
352 Team Trollerik Henrik Antoniussen 6430 Nordborg Danmark
353 Team (No) Fish Thomas Clausen 3700 Rønne Danmark
354 Spirillen Alex Kristoffersen 3520 Farum Danmark
355 Team Condor Lars Papp 341 77 Agunnaryd Sverige
356 BELA Lars Poulsen 4671 Strøby Danmark
357 Team Sangsom Kent Lindahl 65002 Karlstad Sverige
358 lærken Jens Ipsen 3740 Svaneke Danmark
359 MINI FLY Morten Jakobsen 5210 Odense NV Danmark
360 Sputnik André Anthonsen 9240 Nibe Danmark
361 Shark Peter Pedersen 3720 Aakirkeby Danmark
362 Team Cape Peter Veitner 21580 Malmö Sverige
363 TEAM PICNIC Klaus Johansen 4735 Mern Danmark
364 Team Trassel Henrik Danielsson 46294 Frändefors Sverige
365 klumpen Jens Larsen 2690 Karlslunde Danmark
366 Jäykät Pojat Juha Virnes 16300 Orimattila Finland/Suomi
367 Maranello Fishing Team Matti Piironen 16300 Orimattila Finland/Suomi
368 team garmin danmark Flemming Snowman 3790 Hasle Danmark
369 simone Stig Pedersen 4293 Dianalund Danmark
370 Banditten Carsten Bonde 5672 Broby Danmark
371 team hotshots Stian Jerstad 4621 Kristiansand Norge
372 Classic (Team Ølstykke) Lasse Jacobsen 4040 Jyllinge Danmark
373 Team Orange Anders Dahlberg 46463 Brålanda Sverige
374 TEAM VIBORG Michael Viborg 4040 Jyllinge Danmark
375 Aurora Gert Jørgensen 3730 Nexø Danmark
376 Strit Benny Marker 3760 Gudhjem Danmark
377 Missen 3 Sune Nordberg 2770 Kastrup Danmark
378 TEAM MP Michael Jørgensen 5250 Odense sv Danmark
379 Andrea Ole Andreasen 3460 Birkerød Danmark
380 Stainless Michael Kølby Pedersen 4600 Køge Danmark
381 Valborg Martin Hansen 3700 Rønne Danmark
382 Martin Pedersen 4050 Skibby Danmark
383 Team Almaröd David Johansson 27454 Skivarp Sverige
384 Team Bejo Bernd Sennewald 26180 Rastede Tyskland/Deutschland
385 MAZO II Wojciech Cieslak 04 633 Warszawa Polen/Polska
386 Decibel Morten Gram 2860 Søborg Danmark
387 Salar Allan Nørgaard 2765 Smørum Danmark
388 Magda Brian Kure 3730 Nexø Danmark
389 SumSum Simon Lau 2670 Greve Danmark
390 Team Nygaard Per Nygaard 4261 Dalmose Danmark
391 kutter else Andy Nielsen 5560 Aarup Danmark
392 M/S Lone Stein Henning Jensen 4230 Skælskør Danmark
393 Mie Tonny Johansen 3730 Nexø Danmark
394 Hook Thomas Matschofsky 2620 Albertslund Danmark
395 Team Gasten Jimmy Karlsson 51191 Skene Sverige
396 Team Krølle Andi Jensen 9900 Frederikshavn Danmark
397 SEA PRO Henrik Tolstrup 4320 Lejre Danmark
398 MIT BÆST Lasse Nielsen 3770 Allinge Danmark
399 SEARAY Ulrik Nielsen 3770 Allinge Danmark
400 Mi-Ni Ole Svendsen 3770 Allinge Danmark
401 thorfinna Lars-ole Hansen 3770 Allinge Danmark
402 Michael Wind-Jensen 3460 Birkerød Danmark
403 CAMYTI/SUZUKI Peter Johansson 29436 Sölvesborg Sverige
404 Team G.K.M. Thomas Pedersen 7323 Give Danmark
405 KOSTEN UDGÅR 3100 Hornbæk Danmark
406 GADDIS Per Nielsen 3730 Nexø Danmark
407 Silden III Jens Christensen 2950 Vedbæk Danmark
408 Dryaden John L. Christensen 3782 Klemensker Danmark
409 Bayli 2 André Jensen 4622 Havdrup Danmark
410 Team Bertan Bernt-Ove Sandsjö 54336 Västra Götaland Sverige
411 LEDIG
412 TEAM HOOKED - MARKSTRÖM Christian Markström 34150 Lagan Sverige
413 Wiesen Steen Grænge 2820 Gentofte Danmark
414 team big catch Jari Puranen 78870 Varkaus Finland/Suomi
415 Mikaja Sten Andersen 4300 Holbæk Danmark
416 Team Skagen Claus Olsen 9990 Skagen Danmark
417 Tøsen Orla Jakobsen 3770 Allinge Danmark
418 My Targa LEDIG 3782 Klemensker Danmark
419 VITO Flemming Rasmussen 3770 Allinge Danmark
420 TRITON Uffe Hansen 3740 Svaneke Danmark
421 TEAM LIVA Bo Christensen 4760 Vordingborg Danmark
422 bløddyret Niels Andersen 2740 Skovlunde Danmark
423 Sukai Bjarne W. Blomquist 3770 Allinge Danmark
424 Liisa 2 Seppo Kautto 29535 Bromölla Sverige
425 Flipper Jouko Nurmilampi 29341 Olofström Sverige
426 Team Lion Morten Andersen 4735 Mern Danmark
427 Topi Mika Laine 33340 Tampere Finland/Suomi
428 Marie Vang Spangsege 9670 Løgstør Danmark
429 Whiskas LEDIG 9900 Frederikshavn Danmark
430 Makrellen Kim Egelund Petersen 2770 Kastrup Danmark
431 Team BUS Göran Möllerstedt 23145 Trelleborg Sverige
432 Tøffe Kent Nielsen 8500 Grenå Danmark
433 Team Pinta Claus Poulsen 2500 Valby Danmark
434 Blue Marlin Lars Simonsen 7451 Sunds Danmark
435 No shit on the dragon Joachim Gustavsson 713 30 Nora Sverige
436 Jane Jørgen Mandsberg 3700 Rønne Danmark
437 Hakuna Matata Torben Mogensen 3790 Hasle Danmark
438 Extreme/Rapala Proguide Ove Johansson 541 48 Skövde Sverige
439 Team Landerberg Thomas Landerberg 29635 Åhus Sverige
440 Team Ærø Carsten Holm 5970 Ærøskøbing Danmark
441 Team Sæbeskum Steen Nørgaard 3770 Allinge Danmark
442 Team KÅGE Karl-Gunnar Olsson 54391 Tibro Sverige
443 Team Månsson/Abu-Garmin Patrik Månsson 291 94 Kristianstad Sverige
444 Grampa II Poul Stadler 3770 Allinge Danmark
445 Grevinden Per Sebens 4600 Køge Danmark
446 Tokarex LEDIG 84106 Leśniewo Polen/Polska
447 MaLu Anders Troest 4400 Kalundborg Danmark
448 LEDIG
449 Satunnaiset Saaliit / Navico Tomi Kolsi 01200 Vantaa Finland/Suomi
450 Team Mus Jesper Hansen 4720 Præstø Danmark
451 Baracuda Flemming Jensen 8600 Silkeborg Danmark
452 Team Checkpoint Marine Bjarne Christensen 3700 Rønne Danmark
453 Team Svendborg AB Søren Arnvig Andersen 5700 Svendborg Danmark
454 Molly Jes Breckling 3730 Nexø Danmark
455 ørntvisten Michael Thiesen 4320 Lejre Danmark
456 Karisma Henrik Bertelsen 2670 Greve Danmark
457 Team Sanika Lars Henrik Radant 8680 Ry Danmark
458 TEAM EHRENBERG Christoffer Ehrenberg 3630 Jægerspris Danmark
459 Hamsi LEDIG 2600 Glostrup Danmark
460 Bamse Niels Erik Rasmussen 4200 Slagelse Danmark
461 SeaSweden Anders Johansson 864 33 Matfors Sverige
462 NANO Kim Gynther Jensen 2950 Vedbæk Danmark
463 Filur Teddy Attle 3700 Rønne Danmark
464 Team Jopi John Rasmussen 2650 Hvidovre Danmark
465 Ocean Tejn II Jan Brochmann 3770 Allinge Danmark
466 East Finland Trolling Mikko Hirvonen 80790 Kontiolahti Finland/Suomi
467 Team Andersen LEDIG
468 Team Sarén Robin Sarén 56232 Norrahammar Sverige
469 Team Joanne John Pedersen 4681 Herfølge Danmark
470 Team Grizzly Jens Gøth 4760 Vordingborg Danmark
471 TEAM VINDFELDT Michael Vindfeldt 2635 Ishøj Strand Danmark
472 TEAM VITO John Gross 2700 Brønshøj Danmark
473 seabreaker Jan Simonsen 2770 Kastrup Danmark
474 Sølv Skæl Jan Sørensen 4671 Strøby Danmark
475 sanaal Erik Meyer Hansen 3730 Nexø Danmark
476 Team Munken Dennis Svensson 455 93 Munkedal Sverige
477 Team Brisling Brian Brangstrup 4040 Jyllinge Danmark
478 Jonna Niki Martiny 3730 Nexø Danmark
479 AP Eigil Hangaard Andersen 7900 Nykøbing M Danmark
480 Bella Peter Skovlund 4623 Lille Skensved Danmark
481 11'ren LEDIG 4200 Slagelse Danmark
482 lars post Lars Jentzsch 4000 Roskilde Danmark
483 Warrior Henrik Garbers 5800 Nyborg Danmark
484 Team Deneke Tonny Deneke 2620 Albertslund Danmark
485 Team Lucky Lady Frank Daugaard 2980 Kokkedal Danmark
486 Samos Kenny Olsen 3700 Rønne Danmark
487 SMELL Niclas Steen Frederiksen 2640 Hedehusene Danmark
488 TEAM HAJEN Lars Kristensen 8960 Randers Danmark
489 Dåsen Kim Jensen 4300 Holbæk Danmark
490 Oldemor Daniel Dahl Christensen 4400 Kalundborg Danmark
491 Team tved Jimmy Tved Nielsen 4250 Fuglebjerg Danmark
492 Hvaler Håndverk LEDIG 1684 Vesterøy Norge
493 Celia Bassam Rammaha 2300 København S Danmark
494 Totakt'en Benjamin Mikkelsen 2610 Rødovre Danmark
495 Nautic Knowhow Simon Damkilde Christensen 3700 Rønne Danmark
496 Team Rapid Christer Andersson 24465 Furulund Sverige
497 TEAM HONDA STORMEN ll Nichlas Iversen 2920 Charlottenlund Danmark
498 Team Barkbåten Niclas Person 14144 Huddnge Sverige
499 Salmo Trutta Johan Jensen 2980 Kokkedal Danmark

Antal deltagere/Number of participants: 400