Næste udsendelse: 01:50 Næste uges tv (G)

TV i dag

  • 06:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 06:10Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 07:30Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 08:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 08:10Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 09:30Folkemødet - Bornholm i EU (G)Debat om, hvor og hvordan Bornholm kan gøre mere brug af EU, og hvilke muligheder der er?
  • 10:00Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 10:3019.30Nyheder og sport (G)
  • 10:40Folkemødet - Folkemødet - Lørdag aften (G)
  • 12:00Folkemødet - live rundtur med Sofie Andersen (G)
  • 14:30Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 14:58Vejret i aften
  • 15:00Folkemødet - Hvor er folket? (G)Debat om, hvorvidt Folkemødet bevæger sig væk fra folket, men også væk fra græsrodsbevægelser og bliver mere elitært.
  • 15:30Kong Gulerod (G)Kong Gulerod tager til havefest Vi besøger havemarkedet i Hareløkkerne og snakker med forfatteren og haveguruen Claus Dalby, vi møder en dygtig plantenørd fra Ringsted og vi tager en snak med Lene fra Mamrelund ved Allinge. Vi besøger Ingrid i Rønne for at se hendes imponerende samling af pelargonier. Hjemme er vi klar til at høste de sukkerærter, vi såede i drivhuset i marts, og vi udplanter "meter-bønner" og så afprøver vi en varmetålende blomkålssort i drivhuset. Det lille drivhus bliver i år vært for meloner og agurk, og vi giver gode dyrkningstips. Denne sommer skal vi eksperimentere med hjemmelavet urte-te, så vi udplanter en håndfuld urter, der er specielt velegnede. Vi slutter af med en stemningsrapport fra årets sommermarked hos Strabo ved Østermarie.
  • 16:15Hansen på mejeriet (G)Hansen tager på besøg hos en af Bornholms succesfulde virksomheder, Mejeriet i Klemensker. Kvalitetsvare og en eksport til udlandet på 90 procent har gjort mejeriet til en sund virksomhed - på trods af alle begrænsningerne ved at være på en ø midt i Østersøen.
  • 17:0017Nyheder
  • 17:04Vejret i morgen
  • 17:05FV19 - Valgaften - de bedste øjeblikke (G)
  • 18:0018Nyheder
  • 18:04Vejret i morgen (G)
  • 18:05Sprogblomster (G)Se med, når Joakim Lind Tranberg endnu en gang forsøger at holde panelet i kort snor.
  • 19:00I lære som mountainbiker (G)Hvorfor har mountainbikes affjedring over det hele? Hvad er det, så mange bliver bidt af ved sporten? Og hvordan lærer man det? Dèt og meget mere forsøger Ditte Faber Hjortnæs at få svar på, når hun går i lære som mountainbiker.
  • 19:3019.30Nyheder og sport
  • 19:49Vejret i morgen (G)
  • 19:50Folkemødet - Afslutningen
  • 20:30Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019
  • 21:15Vejret i morgen (G)
  • 21:20Næste uges tv
  • 21:30Nationalpark Thy (22:52)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 22:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 22:19Vejret i morgen (G)
  • 22:20Folkemødet - Afslutningen (G)
  • 23:00Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019 (G)
  • 23:45Næste uges tv (G)
  • 00:0019.30Nyheder og sport (G)
  • 00:20Folkemødet - Afslutningen (G)
  • 01:00Folkemødet - De bedste øjeblikke 2019 (G)
  • 01:50Næste uges tv (G)
  • 02:00Nationalpark Thy (22:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 02:30Månedens foredrag - Stig Rasmussen (G)Bådfører ved Nexø Redningsstation Stig Rasmussen fortæller om bornholms redningsvæsen i nyeste tid
  • 03:30Guld fra Gemmerne (G)Guld fra Gemmerne besøger museer i hele Danmark. Denne gang besøger vi Struer, Aakirkeby, Kerteminde, Herning, Sønderborg, Nykøbing Falster og Boldrup.
  • 04:00Mellem os (G)I torsdagens udgave af Mellem os kommer Hanne Poulsen i studiet og fortæller om sin nye bog "Smil på jobbet igen". Derudover skal vi blive klogere på autisme, når Autismeforeningen kommer på besøg.
  • 04:30Vild Med Dyr (G)I Vild Med Dyr er Anna Louise Tranæs Didriksen med ved træningen af den lille isbjørn Siku, der bare er tre måneder gammel. Nu skal Siku til at opdrages til det han er – nemlig en isbjørn.
  • 05:00Stafetten - Lulu Faber (G)Lulu Faber er født og opvokset på Bornholm. Hun har boet mange år i udlandet, hvor hun arbejdede som skuespiller. Lulu Faber startede i 2017 et kultursted op i Allinge.

TMB 2018 resultater

.

Største Fisk - total

PlaceringVægtPointFanget afLandBådnr.BådnavnFanget dag
121,780228Søren Jensen210Team Sallinge4
219,540205Jan Thygesen184Team Roger Waters4
318,400194Niels Sörensen223Biggan 43
417,260183Mike Pedersen215uschi2
517,140181Christian Røine338Team Skrekk1
616,780178Jesper Pedersen146LODKA4
716,040170Kevin Fuxinger309Garmin Sweden1
815,950170Torben Andersen458Team Cille3
915,720167Kim Bernhart460KB2
1015,520165Jesper Stig Andersen242Sølvskæl4
1115,270163Timo Wagner156Beluga4
1215,240162Johnny Poulsen426Starcraft4
1315,200162Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team3
1415,130161Egon Mortensen401Samys3
1515,080161Henrik Jensen322Team hustler2
1614,890159Roberth Hellberg329Fladen Fishing Pink Lady3
1714,870159Lasse Nielsen373MIT BÆST4
1814,600156Michael Ott207Puffin 3
1914,590156Peter Holmgren240Team 88an/Slaktarn 3
2014,590156Simon Andersson343Team Walker Axel1
2114,580156Aslak Brækken370Team Blega4
2214,570156Joona Partanen259Team Original Cleening2
2314,280153Jarle Olsen370Team Blega1
2414,230152Melih Demir156Beluga3
2514,170152Jan Noack194Trollingfischer2
2614,070151Thomas Hjorth256Team Toki4
2713,940149Hubert Zeuner205ALBATROS4
2813,790148Casper Knudsen416LauNan4
2913,785148Erling Petersen280Team Gry3
3013,765148Lasse Ragnarsson309Garmin Sweden3
3113,680147Johnny Nohr276Team Mjosa1
3213,625146Aslak Brækken370Team Blega4
3313,610146Janne Lund352Team Zorro3
3413,500145Toke Trentemøller 250Garmin3
3513,400144Ole Worm412Team Garmin 13
3613,325143Marianne Dalberg-Pedersen202Baron4
3713,250142Flemming Jørgensen208Team2krog4
3813,250142Sami Heiskanen433Satunnaiset Saaliit 22
3913,235142Rasmus Almbjørn324Såhugdog4
4013,150142Mats Andersson239Team Gladsax3
4113,050140Hans-Erik Martinsson367TEAM ALOHA4
4212,990140Kenneth Rasmussen409zanadu3
4312,985140Lasse Nielsen373MIT BÆST4
4412,860139Stefan Åberg222Rodman2
4512,860139Mattias Lyck237Fjollegøj 22
4612,790138Axel Johansson343Team Walker Axel4
4712,780138Peter Petersen442Sushi4
4812,770138Bo Holm333TAZ2
4912,660137Romans Gura369TIARA1
5012,655137Niels Lentz325Team Wahoo2
5112,600136Bo Eriksson279Team Rosarna3
5212,585136Morten Jensen359Team F.jolle4
5312,510135Stefan Åberg222Rodman3
5412,460135Lasse Ragnarsson309Garmin Sweden1
5512,460135Erik Schamm322Team hustler3
5612,430134Håkan Eriksson279Team Rosarna1
5712,360134René Andersen160Team Miljø3
5812,360134Bjarne Holmgaard435Sille-hej1
5912,330133Joni Turkkila433Satunnaiset Saaliit 24
6012,250132Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team2
6112,210132Sebastien Bacquaert149Team Ronkedors1
6212,205132Jørgen Wolner373MIT BÆST4
6312,140131Henrik Helgotsson288Team Roger2
6412,140131Joachim Gustafsson347No shit on the Dragon4
6512,080131Tonny Deneke452Team Deneke4
6612,055131Stefan Åberg222Rodman3
6712,010130Kenneth Jørgensen153Team Lima2
6811,970130Lejf Kofod Pedersen104TITRO3
6911,965130Carsten Schou274Charstine4
7011,945129Roger Larsson288Team Roger2
7111,890129Ole Rosted Larsen181Team Baktus3
7211,880129Stefan Åberg222Rodman2
7311,870129Christian Lindgren320Kjøddtynjan1
7411,860129Tomas Medin134KING SIZE BEASON3
7511,860129Mats Andersson239Team Gladsax4
7611,790128Chresten Laursen314Tøffe3
7711,715127Kim Christiansen403Murerbaljan 24
7811,620126Charlotte Fiil Aagesen381Dragon Fly3
7911,590126Mikael Medin134KING SIZE BEASON3
8011,570126Kenneth Madsen106Lille My2
8111,470125Søren Vesth250Garmin2
8211,450124Henrik Jensen322Team hustler4
8311,430124Jonas Lidberg1242 och en halv Glenn4
8411,380124Brian Milkowski291Team Blue Bird4
8511,365124Bjørn Østgaard338Team Skrekk3
8611,355124Linda Antvorskov Larsen461Sallijo4
8711,340123Thomas Rommedal Jensen445Decibel II3
8811,300123Aslak Brækken370Team Blega1
8911,290123Per Carlsson296Team SSBA1
9011,260123Frederik Gundersby191Team Hotshots 3
9111,260123Victor Rud Førsterling397Team Kleis2
9211,215122Andy Nielsen411Splid og spektakel 3
9311,200122Mats Andersson239Team Gladsax2
9411,130121Lars-Åke Allard273Team PIGGARNA3
9511,105121Lasse Møller Johnsen413Poseidon2
9611,100121Allan Andersen238Team Grizzly3
9711,055121Jan Brochmann415Milou2
9811,025120Stefan Åberg222Rodman3
9910,995120Bill R. Hansen381Dragon Fly4
10010,990120Hans Henrik Reinewald408SUNRIDER3
10110,975120Kim Ejlersen164Oldemor3
10210,935119Harri Malmberg114DZIGI4
10310,885119Mats Andersson239Team Gladsax2
10410,860119Jesper Brauer111Team Nybølle3
10510,835118Caroline Hviid135Verona4
10610,830118Kim Storgård201Team Sofia/ Suzuki pro team 4
10710,825118Janne Lund352Team Zorro3
10810,825118Per Mortensen419Skumfidusen3
10910,800118Casper Hviid Christensen135Verona4
11010,780118Jesper Dürr183Team Bøjden4
11110,780118Romans Gura369TIARA4
11210,760118Jacob Weile380TEAM MP4
11310,740117Lasse Landberg247Team Mjølner1
11410,715117Andreas Koch Sørensen128Gallus3
11510,705117Daniel Donstrup326Gondolen4
11610,690117Claus Poulsen365Team Pinta4
11710,685117Aleksander Degvold168Team Trømborg Norway3
11810,645116Nicolaj Nørgaard180Salar4
11910,645116Vidar Andersen 199Team andersen3
12010,620116Gerd Huthwelker132YELLOWFIN1
12110,545115Roger Eriksson364TEAM CAMYTI/SUZUKI4
12210,510115Martin Schousboe218Frida3
12310,480115Mikael Hagberg100Team Hagberg3
12410,450114Hans Bruhn388Team dunken/TRASSEL 4
12510,405114Christian Ward229Team Laxhugget4
12610,400114Tuomo Kuusijärvi125Team Wilde3
12710,400114Henrik Danielsson388Team dunken/TRASSEL 3
12810,310113Jan Pedersen148Mulle1
12910,270113Henrik Björklund1242 och en halv Glenn3
13010,260113John Jensen324Såhugdog2
13110,240112Michael Knudsen174Eastside - Diabolical3
13210,150112Patrik Johansson234Team Bengan Boys2
13310,120111Morten Gram445Decibel II1
13410,105111Jesper Thil236Thiller2
13510,075111Sven Bening165First Lady3
13610,070111Lutz Arnolds122Arcturus2
13710,070111Patrik Johansson234Team Bengan Boys1
13810,050110Henrik Pettersson234Team Bengan Boys2
13910,020110Stefan Gembus344Just Smile3
14010,015110Jens Chr. Thomsen184Team Roger Waters4
1419,990110Søren Seneca458Team Cille4
1429,935109Rasmus Olsen374TEAM MUS4
1439,910109Henrik Qverin Reiter286Team Fishing Tours3
1449,890109Ulrik Andersen331MaLu4
1459,880109Asko Virolainen114DZIGI2
1469,845108Tom Høgseth127Propell4
1479,785108Fredrik Bengtsson299Team PCB4
1489,785108Henrik Holm Hammerstrøm351Team Olsen / Christine3
1499,725107Krister Karlsson296Team SSBA4
1509,670107Asko Virolainen114DZIGI4
1519,665107Michael Kjeldsen453Team IBAR3
1529,640106Claus Koch128Gallus4
1539,580106Helene Høien Jensen101Team Barracuda1
1549,560106Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team3
1559,515105Claus Hviid Christensen135Verona4
1569,505105Mette Olsen319don olsen2
1579,495105John Jense313Dogga3
1589,490105Michael Jørgensen380TEAM MP3
1599,465105Hans-Erik Martinsson367TEAM ALOHA1
1609,450104Michael Nielsen299Team PCB1
1619,440104Flemming Jensen101Team Barracuda4
1629,420104Flemming Snowman412Team Garmin 12
1639,370104Ole Worm412Team Garmin 12
1649,335103Hasse Metsänperä347No shit on the Dragon4
1659,315103Michael Møller162Vertigo/SIMRAD Prostaff4
1669,305103Mats Hagberg100Team Hagberg1
1679,250102Jari Havusalmi468Team Pancho Villa4
1689,220102Mathias Jessen 446Decibel 3
1699,205102Johnny Nohr276Team Mjosa1
1709,170102Henryk Wilkocki251HawiMarinero Team Poland3
1719,155102John Jensen324Såhugdog2
1729,140101Sami Heiskanen433Satunnaiset Saaliit 23
1739,120101Jesper Stig Andersen242Sølvskæl2
1749,110101Mats Andersson239Team Gladsax3
1759,095101Andreas Johansson303Viljah2
1769,095101Daniel Sjöstedt303Viljah2
1779,090101Vesa Perälä114DZIGI4
1789,065101Henrik Björklund1242 och en halv Glenn2
1799,050100Tomas Medin134KING SIZE BEASON4
1809,040100Timo Wagner156Beluga2
1819,015100Jarle Olsen370Team Blega1
1828,985100Jan Rasmussen372Team Fru MADSEN4
1838,955100Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff2
1848,90099Henrik Helgotsson288Team Roger1
1858,90099Martin Hansen416LauNan2
1868,89599Johnny Sørensen406Team Eriksen3
1878,87599Christoffer Hviid Christensen135Verona4
1888,84598Arve Magnar Bakken228Team Festus2
1898,83098Frank Jørgensen155Matilde3
1908,79598Bruno Jensen121Tøffe 54
1918,76598Heinz Holme Nielsen217Gordon4
1928,75598Martin Sethman257GRÖSTORPS SALMONHUNTERS3
1938,74597Nils Andre Eigeland368TechnoTroll3
1948,73597Thomas Raun236Thiller3
1958,73597Krister Karlsson296Team SSBA4
1968,70597Tuomo Kuusijärvi125Team Wilde3
1978,70597Johnny Nohr276Team Mjosa2
1988,67097Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team2
1998,66097Benni Pedersen393Team tp3
2008,63596Andreas Sundberg222Rodman4
2018,61596Jonas Lidberg1242 och en halv Glenn4
2028,57596Mattias Lyck237Fjollegøj 22
2038,52095Kent Storbæk206Team Hillbilly Trolling4
2048,49095Magnus Johansson272TEAM MJ4
2058,48595Wolfgang Köbrich230Frøken LATE3
2068,47095Tom Høgseth127Propell2
2078,35594Ander Sörensen223Biggan 42
2088,33593Agris Virbulis369TIARA4
2098,31593Lassi Sorri427Team Simrad3
2108,31093Joni Turkkila433Satunnaiset Saaliit 23
2118,25593Dennis Helander341Team Trollet3
2128,24592Jens Wang245Martha2
2138,23592Jørgen Wolner373MIT BÆST1
2148,21592Lone Jensen246Team Lille My1
2158,20092Stefan Gembus344Just Smile3
2168,14591Rune Kath380TEAM MP2
2178,14091Steve Slättmys1242 och en halv Glenn2
2188,13591Martin Sethman257GRÖSTORPS SALMONHUNTERS3
2198,11091Michael Ott207Puffin 4
2208,11091Nicholas Eriksen406Team Eriksen3
2218,07091Rene Höyer Larsen290Team Ålen3
2228,05591Morten Pedersen215uschi3
2238,05090Edvin Filipsson211Beason 6902
2248,04590Björn Straßburg188Timeless2
2258,04090Keld Hansen463Kutter Else1
2268,02090Peter Kristiansen392Kiwi/Lowrance Prostaff3
2278,01090Jesper Bruun Christensen440Team Master Baiter2
2288,00590Kim Ejlersen164Oldemor3
2297,99090Andre Rothe207Puffin 3
2307,98090Kim Finne174Eastside - Diabolical3
2317,91589Henrik Danielsson388Team dunken/TRASSEL 2
2327,89089Niels Lentz325Team Wahoo4
2337,88589Björn Straßburg188Timeless3
2347,88589Frank Ronny Johansen263A-Team Trolling 3
2357,88589Friedrich Schramm298Hillu2
2367,87089Filip Nielsen232Bubbles 2
2377,85088Søren Burø250Garmin2
2387,84588Henrik Winther348TEAM BOWI1
2397,83088Conny Johansson315Team Uggla1
2407,79088Andre Rothe207Puffin 3
2417,76588Mickey Delgren304Lillefod2
2427,75588Fredrik Pettersson234Team Bengan Boys2
2437,73087Michael Møller162Vertigo/SIMRAD Prostaff2
2447,71587Ib Søbjerg Hansen280Team Gry2
2457,70087Hans-Erik Martinsson367TEAM ALOHA4
2467,69587Rune Kath380TEAM MP4
2477,69087Johnny Nohr276Team Mjosa4
2487,69087Jonas Eriksson296Team SSBA2
2497,69087Lasse Nielsen373MIT BÆST3
2507,65587Ole Worm412Team Garmin 12
2517,65086Kristian Carøe221Team Emilie4
2527,64586Mats Andersson239Team Gladsax4
2537,62586Peter Pedersen455Shark3
2547,62086Daniel Sjöstedt303Viljah4
2557,61086Claus Olsen458Team Cille1
2567,59086Anders Jacobsson134KING SIZE BEASON4
2577,58086Kaj Frederik Wohlfeldt379Diva 42
2587,56086Lars Eriksen406Team Eriksen3
2597,50085Thomas Matschofsky201Team Sofia/ Suzuki pro team 3
2607,43584Tom Falk381Dragon Fly4
2617,43084Claus Hviid Christensen135Verona3
2627,43084Henning Wolder371Jane3
2637,42584Flemming Voigt Poulsen230Frøken LATE4
2647,42084Jimmy Karlsson296Team SSBA3
2657,38084Brian Sigsgaard231Falkor2
2667,35584Hans-Henrik Pedersen275Team Helle4
2677,30083Johnny Høgli255TEAM NO FISH1
2687,27583Bent Hytholm116Stengade4
2697,25583Hans Bruhn388Team dunken/TRASSEL 4
2707,22582Jørgen Wolner373MIT BÆST4
2717,21082Bruno Hartvig Petersen115Tøsen1
2727,18582Erik ÖSterplan357Team Bertan4
2737,17082John Pedersen450Team Joanne3
2747,16582Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff1
2757,13581Marcus Oldörp112Team Ahab4
2767,09581Trond Lindvik311Team Horken2
2777,07581Johnny Høgli255TEAM NO FISH2
2787,05080Frank Bentsen141Ulven4
2797,03580Lasse Funder183Team Bøjden1
2807,02080Thomas Hjorth256Team Toki4
2817,01580Arve Magnar Bakken228Team Festus3
2827,01580Søren Seneca458Team Cille3
2836,99580Henrik Hove386Pielen2
2846,98580Jarno Sönderholm468Team Pancho Villa4
2856,98080Morten Gammelgaard407Stilladspladen3
2866,92579Timo Wagner156Beluga2
2876,89579Mikael Eriksson273Team PIGGARNA4
2886,86579Hans Schümann123Jukama2
2896,86079Steffen Grams126team dumbo4
2906,85078Pauli Kolsi427Team Simrad2
2916,82078Kenneth Madsen106Lille My4
2926,82078Arve Magnar Bakken228Team Festus2
2936,82078Aslak Brækken370Team Blega2
2946,82078Juha Kangaspunta433Satunnaiset Saaliit 24
2956,81078Joachim Gustafsson347No shit on the Dragon1
2966,79578Ole Weel Jensen459Bark3
2976,77578Ole Martens197Baltic Nomad2
2986,77578Flemming Snowman412Team Garmin 14
2996,76578Ville Kaarelo Ohra468Team Pancho Villa4
3006,75078Jesper Brauer111Team Nybølle4
3016,73577Kenneth Bang181Team Baktus4
3026,72577Frank Jørgensen155Matilde3
3036,71077Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team4
3046,71077Stefan Åberg222Rodman3
3056,70077Henrik Danielsson388Team dunken/TRASSEL 3
3066,66577Friedrich Schramm298Hillu1
3076,66077Per Karlsson309Garmin Sweden2
3086,64576Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team3
3096,63576Per Karlsson309Garmin Sweden4
3106,62576Tomi Tukiainen438Team Jackpot2
3116,60076Filip Nielsen232Bubbles 3
3126,55076Dan Erik Næsby Korf425KOSTEN1
3136,54575Rolf Karlström273Team PIGGARNA3
3146,50575Jonas Lidberg1242 och en halv Glenn4
3156,50575Per Karlsson309Garmin Sweden2
3166,49075Erik Schamm322Team hustler3
3176,48575Tord Fladeby127Propell4
3186,48575Patrik Månsson424Team Månsson/Abu-Garmin1
3196,48075Tomi Tukiainen438Team Jackpot4
3206,46575Kenneth Bang181Team Baktus4
3216,45074Kim Tarnow450Team Joanne3
3226,44574Jan Kohlmetz461Sallijo2
3236,44074Michael Jørgensen380TEAM MP4
3246,43574Thomas Hjorth256Team Toki2
3256,43074Allan Høj152JUKA4
3266,41574Sami Heiskanen433Satunnaiset Saaliit 24
3276,41074Jens Lassen151JoGi4
3286,40074Jesper Røygaard131Nadia4
3296,40074Ole Madsen 403Murerbaljan 24
3306,39574Sami Heiskanen433Satunnaiset Saaliit 24
3316,39074Søren Nordbjerg413Poseidon2
3326,38074Markus Timm312FinSilver1
3336,36574Timo Wagner156Beluga1
3346,36074Lasse Funder183Team Bøjden3
3356,35074Kim Jacobsen361Dryaden4
3366,34573Enes Drekovic453Team IBAR2
3376,34073Anne-Mette Bay111Team Nybølle4
3386,33073Hans Henrik Reinewald408SUNRIDER4
3396,29573Henrik Björklund1242 och en halv Glenn2
3406,28573Atle Børke145Team Syncro/Hansen3
3416,28573Jesper Dürr183Team Bøjden1
3426,27573Martin Nielsen113Fru zeemann 2
3436,27073Tobias ôrlin353Abel 21
3446,26073Mats Andersson239Team Gladsax2
3456,24572Pierre Lundby133Team Jopi3
3466,24072Lassi Sorri427Team Simrad3
3476,23572Bernt-Ove Sandsjö357Team Bertan3
3486,23072Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff2
3496,21572Mikael Johansson260Team Nite Ize Abel Fishing 4
3506,18572Gordon Poppe120Striker4
3516,18072Bjørn Petersen325Team Wahoo2
3526,17572Søren Kjær258team +602
3536,17072Joachim Gustafsson347No shit on the Dragon4
3546,16072Björn Gustavsson424Team Månsson/Abu-Garmin4
3556,15572Ivar Mellemstuen105Team Screemin Reel1
3566,15072Jesper Rasmussen306Trolling Team Thorning2
3576,13571Lutz Arnolds122Arcturus3
3586,13071Julius Beniusis137Søløven3
3596,13071Fredrik Bengtsson299Team PCB3
3606,12571Bruno Zommers369TIARA4
3616,12571Benni Pedersen393Team tp3
3626,10571Allan Nielsen166Simone/SIMRAD Prostaff3
3636,10571Jesper Stig Andersen242Sølvskæl3
3646,08571Mats Andersson239Team Gladsax4
3656,07571Jesper Pedersen146LODKA3
3666,06071John Jensen324Såhugdog2
3676,05070Ask Peter Futtrup286Team Fishing Tours3
3686,04070Mikael Medin134KING SIZE BEASON4
3696,03570Paw Pedersen359Team F.jolle1
3706,01570Jesper Stig Andersen242Sølvskæl4
3716,00570Stefan Gnefkow248Traumschiffer3
3725,99570Frank Schnuchel165First Lady4
3735,98070Bernt-Ove Sandsjö357Team Bertan3
3745,97570Lasse Funder183Team Bøjden2
3755,97070Per Nielsen400Viborg2
3765,96070Krister Karlsson296Team SSBA2
3775,95570Hasse Metsänperä347No shit on the Dragon2
3785,94569Johnny Nielsen110ronson2
3795,94069Michael Møller162Vertigo/SIMRAD Prostaff2
3805,94069Keld Hansen463Kutter Else2
3815,93569Finn Rønne-Nielsen342Nielsen3
3825,93569Ossi Hänninen438Team Jackpot3
3835,92569Jan Sørensen450Team Joanne1
3845,89569Dieter Kienass120Striker2
3855,88569Steen Schmidt Andersson244Team Snigeren 2
3865,86569Mads Buus Jensen441fliur3
3875,82068Jonas Lidberg1242 och en halv Glenn1
3885,81568Lasse Funder183Team Bøjden2
3895,81068Per Karlsson309Garmin Sweden3
3905,80068Andre Rothe207Puffin 3
3915,75568Jimmy Larsen462team brisling3
3925,74567Christoffer Hviid Christensen135Verona3
3935,74067Jesper Dürr183Team Bøjden4
3945,73567Ossi Hänninen438Team Jackpot1
3955,69567Bill R. Hansen381Dragon Fly3
3965,69067Søren Kleis397Team Kleis3
3975,67067Johnny Rasmussen233Lærke2
3985,66567Jørgen Wolner373MIT BÆST3
3995,65567Jesper Mortensen169Team Sille4
4005,63566John Jensen324Såhugdog2
4015,62566Andre Rothe207Puffin 1
4025,61566Jesper Pedersen146LODKA1
4035,61566Mette Olsen319don olsen4
4045,61566Michael Kvistholm336Cookie1
4055,61566Henrik Danielsson388Team dunken/TRASSEL 3
4065,60566Andreas Sundberg222Rodman4
4075,60566Søren T. Grodt-Andersen440Team Master Baiter2
4085,60066Tomi Kolsi427Team Simrad4
4095,56566Søren Pind158Team Thy3
4105,56566Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff3
4115,56566Andreas Ander239Team Gladsax1
4125,56566Henrik Jensen322Team hustler4
4135,55566steen møller madsen389Stumpen3
4145,54565Stefan Gnefkow248Traumschiffer4
4155,54065Steve Slättmys1242 och en halv Glenn2
4165,53565Björn Straßburg188Timeless2
4175,52065Matti Piironen173Garmin/Maranello Fishing Team2
4185,51565Lasse Ragnarsson309Garmin Sweden4
4195,51065Michael Jørgensen380TEAM MP4
4205,49565Kenneth Sørensen217Gordon4
4215,49565Søren Lauman261TEAM HONDA SHOPPEN2
4225,49065Pauli Kolsi427Team Simrad4
4235,48565Tommi Joensuu438Team Jackpot2
4245,48065Ole Rosted Larsen181Team Baktus2
4255,47065Anders Jacobsson134KING SIZE BEASON4
4265,46565Tom Høgseth127Propell3
4275,46065Michael Ott207Puffin 4
4285,45565Kay Schmidt197Baltic Nomad3
4295,43564Tomas Medin134KING SIZE BEASON3
4305,43564Per Lundquist193Bossen1
4315,43064Martin Bønnelykke408SUNRIDER4
4325,42564Einer Meling230Frøken LATE1
4335,42564Stefan Gembus344Just Smile2
4345,42064John Jensen324Såhugdog1
4355,42064Thomas Hector398Black Bird4
4365,41564John Eriksen104TITRO2
4375,41564Brian Bayer178Team Filippa2
4385,41564Lasse Ragnarsson309Garmin Sweden3
4395,41064Peder Elberg171Jaws2
4405,41064Jens Ipsen418Lærken3
4415,40064Andy Nielsen411Splid og spektakel 2
4425,39064Lasse Ragnarsson309Garmin Sweden4
4435,38064John Jensen324Såhugdog3
4445,37064Jannick Jespersen246Team Lille My3
4455,36564Wiktor Senderek346RACCOON2
4465,34563Ryan Erickson465Eastside II - Diabolical II1
4475,33563Stefan Gnefkow248Traumschiffer2
4485,33063Hasse Metsänperä347No shit on the Dragon4
4495,32563Mikael Medin134KING SIZE BEASON2
4505,32563Jørn Erichsen452Team Deneke4
4515,31063Tom Høgseth127Propell4
4525,29063Rachel Lasky465Eastside II - Diabolical II2
4535,26063Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff4
4545,25563Jarle Olsen370Team Blega4
4555,25563Pauli Kolsi427Team Simrad3
4565,21062Janus Vedel449Just Reel Laks In1
4575,20562Michael Nielsen299Team PCB3
4585,18562Mats Andersson239Team Gladsax2
4595,18062Henrik Biilmann 204Hanne 4. Raymarine Danmark3
4605,18062Charlotte hjelm Nielsen431Team Pernille4
4615,17562Ann Iren Gisholt268Team Grenland1
4625,17062Jan Rasmussen372Team Fru MADSEN4
4635,16562Marcus Oldörp112Team Ahab1
4645,16562Henrik Jensen322Team hustler4
4655,15062Grzegorz Jozef Majewski155Matilde3
4665,14061Karsten Grøndahl Andersen1291
4675,13061Ann Iren Gisholt268Team Grenland4
4685,11061Per Karlsson309Garmin Sweden3
4695,10561Andre Rothe207Puffin 1
4705,10061steen møller madsen389Stumpen3
4715,07061Mats Andersson239Team Gladsax4
4725,04060Dr. Sven Hille132YELLOWFIN4
4735,04060John Thomsen151JoGi2
4745,03560Jan Rasmussen372Team Fru MADSEN4
4755,03060Ryan Erickson465Eastside II - Diabolical II4
4765,02560Steffen Grams126team dumbo4
4775,00560Gerd Huthwelker132YELLOWFIN3
4785,00560Henrik Biilmann 204Hanne 4. Raymarine Danmark2
4795,00560Mika Kärkkäinen438Team Jackpot4
4804,99060Allan Nielsen166Simone/SIMRAD Prostaff3
4814,98060steen møller madsen389Stumpen3
4824,97560Lutz Arnolds122Arcturus3
4834,94659Camilla Tillberg182Team Cape2
4844,94059Roger Eriksson364TEAM CAMYTI/SUZUKI4
4854,93859Juha Kangaspunta433Satunnaiset Saaliit 23
4864,91559Tino Janke248Traumschiffer3
4874,89059Jarle Olsen370Team Blega3
4884,88059Henrik Hansen117Miss Quick4
4894,87559Henryk Wilkocki251HawiMarinero Team Poland3
4904,87059Jesper Thil236Thiller3
4914,87059Fredrik Bengtsson299Team PCB3
4924,81558Lasse Nielsen373MIT BÆST1
4934,77558Mads Roesen140Rødhætte4
4944,76558Harri Malmberg114DZIGI4
4954,75058Jack Fliis Madsen190Trollingkutteren3
4964,74557Ossi Hänninen438Team Jackpot4
4974,74057Lasse Nielsen373MIT BÆST3
4984,73457Kenneth Larsen376Team Delfi3
4994,73057Jani Forss163Shark / Raymarine Finland3
5004,72657Henryk Wilkocki251HawiMarinero Team Poland2
5014,69857Lutz Arnolds122Arcturus1
5024,69557Jan Noack194Trollingfischer3
5034,69057Marie Hansen117Miss Quick4
5044,67557Mika Salo468Team Pancho Villa4
5054,67057Thomas Christensen162Vertigo/SIMRAD Prostaff4
5064,66557Thomas Raun236Thiller3
5074,63056Jens Andreasen411Splid og spektakel 2
5084,61256Anne-Mette Bay111Team Nybølle3
5094,48455Kent Nielsen314Tøffe1
5104,45555Bent Hytholm116Stengade4
5114,39054Kennet Søby208Team2krog4
5124,37554Lassi Sorri427Team Simrad4
5134,36054Michael Jørgensen380TEAM MP1
5144,35554Preben Braagaard356Lille Ly3
5154,34553Lassi Sorri427Team Simrad3
5164,29053Thomas Broe Christensen237Fjollegøj 22
5174,22052Claus Poulsen365Team Pinta4
5184,20652Kenneth Sørensen217Gordon3
5194,16452Mikael Medin134KING SIZE BEASON2
5204,15052Henrik Helgotsson288Team Roger1
5214,11551Michael Viborg400Viborg3
5224,07551Jani Forss163Shark / Raymarine Finland2
5234,04050Hans Bruhn388Team dunken/TRASSEL 4
5244,03050Claus Olsen458Team Cille4
5254,00550Marianne Dalberg-Pedersen202Baron4
5263,97550Tommi Joensuu438Team Jackpot4
5273,96650Hans Emilsson436Tigerfisken3